W dniu 5 października 2023 roku odbyła się kolejna, piąta edycja Biegu Patrolowego Pamięci Halinki Brzuszczyńskiej pseudonim „Mała”. Jak co roku jego głównym organizatorem jest społeczność I Liceum Ogólnokształcącego PUL im.      111. Eskadry Myśliwskiej w Wołominie oraz najbliższa rodzina poległej wołomińskiej sanitariuszki.

Tegoroczna, pierwsza część wydarzenia rozpoczęła się od złożenia kwiatów na cmentarzu parafialnym przy Pomniku Bohaterów AK i NSZ Majdan na Majdanie w celu uhonorowania pamięci bohaterki.

Natomiast jego druga część miała charakter sportowo-artystyczny i odbyła się na terenie Szkoły Podstawowej im. ks. Ignacego Skorupki w Ossowie. Czteroosobowe zespoły miały do pokonania siedmiokilometrową trasę, w trakcie której musiały wykonać zadania specjalne, takie jak: strzelanie z broni laserowej oraz pneumatycznej, rzut granatem, zadania siłowe, pokonać tor przeszkód i zadanie z zakresu pomocy sanitarnej. W zawodach wzięły udział 34 zespoły, które    walczyły w czterech kategoriach: Służby Mundurowe, Szkoły Mundurowe, Open Młodzież i Open Dorośli.

Bieg Patrolowy Pamięci Halinki Brzuszczyńskiej pseudonim „Mała” od lat cieszy się dużym zainteresowaniem i na stałe zapisał się w kalendarzu imprez powiatu wołomińskiego. Wojskowy Instytut Techniki Pancernej i Samochodowej także czynnie wspiera to zacne przedsięwzięcie.