XIII. Międzynarodowa Konferencja Naukowa EKSPLOBALIS_2024 pn.: „TECHNOLOGIE OBRONNE – innowacyjne rozwiązania współczesnego sprzętu wojskowego” po raz pierwszy w historii zgromadziła tak liczne grono uczestników – ponad 200 osób! To dowód na to, jak bardzo istotne są tematy poruszane podczas kolejnych edycji konferencji naukowych organizowanych przez Wojskowy Instytut Techniki Pancernej i Samochodowej. Jesteśmy dumni, że EKSPLOBALIS_ staje się coraz bardziej rozpoznawalną i cenioną platformą wymiany wiedzy i doświadczeń.

Temat tegorocznego wydarzenia skoncentrowany był na dynamicznym rozwoju technologii wojskowych w kontekście obronności i bezpieczeństwa państwa. Przez trzy dni uczestnicy konferencji mogli zgłębiać zagadnienia dotyczące innowacji, autonomii, autonomizacji, sztucznej inteligencji. Dyskutowano również o perspektywach transformacji technologicznej i adaptacji sprzętu wojskowego do szybko zmieniających się realiów współczesnego pola walki. Poruszano także tematy związane z aktualnymi wyzwaniami stojącymi przed polską armią w zakresie uzbrojenia i modernizacji, ewolucji pojazdów bojowych, dynamicznego rozwoju systemów bezzałogowych oraz nowoczesnych technologii w zakresie obronności i energii w pojazdach wojskowych.

Konferencja EKSPLOBALIS_2024 była niezwykłą okazją do poszerzenia horyzontów, nawiązania kontaktów i wspólnego odkrywania nowych perspektyw w dziedzinie obronności
i podnoszenia bezpieczeństwa naszego kraju. Wydarzenie zgromadziło wielu ekspertów z dziedziny technologii wojskowych, którzy dzielili się swoimi doświadczeniami i wynikami badań. Uczestnicy mieli okazję wziąć udział w warsztatach tematycznych, które umożliwiły wymianę poglądów i pomysłów na innowacyjne rozwiązania w obszarze techniki wojskowej, co z pewnością przyczyni się do dalszej współpracy.

Dziękujmy BBN, NCBR i PGZ S.A. za objęcie patronatem honorowym naszej konferencji EKSPLOBALIS_2024 oraz ZBiAM – Zespołowi Badań i Analiz Militarnych Sp. z o.o. i Defence24 za udzielony patronat medialny nad tym wydarzeniem.

Składamy serdecznie podziękowania wszystkim prelegentom, panelistom i słuchaczom za aktywny udział i wkład merytoryczny, który przyczynił się do sukcesu tego wydarzenia. Państwa wiedza, doświadczenie i pasja przyczyniły się do stworzenia inspirującej atmosfery, pełnej owocnych dyskusji i wymiany myśli.

Dziękujmy również naszym Partnerom za wsparcie konferencji, które pozwoliło uświetnić to wyjątkowe wydarzenie.

Składamy także podziękowania za Państwa obecność i zaangażowanie. Mamy nadzieję, że spotkamy się ponownie w kolejnej edycji konferencji EKSPLOBALIS_. Postaramy się, aby była ona jeszcze bardziej ciekawa i inspirująca.

Do zobaczenia już w przyszłym roku!

Media o nas: